Filmy

 

Vše co zhlédnu v televizi nebo v kině, se co nejrychleji snažím ohodnotit na ČSFD.cz. Na filmy, seriály a další počiny se vždy dívám jen jako divák, ne kritik (i když komentáře se občas snažím psát trochu okem kritika). Nejoblíbenějším seriálem mimo kriminální žánr jsou pro mě McLeodovy dcery, kde jsou zachyceny krásy australské přírody (pěkné i ve filmu Austrálie). Velmi jsem si oblíbil seriál Námořní vyšetřovací služba (pro mě nejlepší krimiseriál). Druhým nejlepším seriálem kriminálního žánru je Rizzoli & Isles a trojici uzavírá Mentalista. Dále pravidelně sleduji (nebo jsem sledoval) seriály Nové trable staré Christine, MacGyverGleeBod Gnebo The L word.  Další seriály, které občas sleduji, jsou Kobra 11 nebo Simpsonovi. Od sezóny 2015/2016 sleduji například Scream QueensScream (na motivy kultovních filmů Vřískot), zkusil jsem i fantasy (které příliš nevyhledávám) ShadowshuntersThe Shannara Chronicles. Stranou nezůstávají ani filmy. Mými oblíbenými jsou třeba Mamma Mia!Někdo to rád horké nebo Loupež po italsku. Jedna z nejlepších romantických komedií je pro mě Rande v Římě. Velmi mám rád horory, ale musí jít o filmy, ve kterých je něco nadpřirozeného (film o člověku, který je masový vrah, pro mě horor rozhodně není, i když cílem hororu je vyvolat strach, případně napětí). Hranice mezi hororem a thrillerem je celkem tenká a podle mého osobního názoru spíš záleží na osobě režiséra, jak film pojme a za co ho bude vydávat. Mezi mé oblíbené horory patří Dům v růžích (minisérie o 3 dílech), Ospalá díraSilent HillKruhBlade nebo Dětská hra (vraždící panenka Chucky).

Občas ohodnotím i hudební videoklipy (většinou zpěvaček, které poslouchám). Myslím si, že tyto krátkometrážní počiny do databáze patří, ale je to trochu na hraně. Jistým způsobem je to umělecký počin jako každý jiný (hodnotím vždy výtvarnou stránku a nápaditost + samotnou hudbu). Někteří tvůrci si na klipu dávají hodně záležet.

Vedu si také seznam filmů, které mám setříděné podle roku vzniku a žánrů. Mám zde také žádané herce a režiséry. Každý týden se snažím zhlédnout alespoň jeden a odebírat tak z dlouhého seznamu.